سازه فضایی اراک


گزارش فنی سازه فضایی پروژه ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه اراک

 

شهر اجرا پروژه سازه فضایی اراک

 

پروژه سازه فضایی دو سقف ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه واقع در شهر اراک به متراژ 900 مترمربع که مشخصات فنی سازه فضاکار به شرح ذیل می باشد:

 

ابعاد پروژه سازه فضایی اراک

 

ابعاد سازه فضایی به طول 20 متر و عرض 20 متر می باشد.

 

ارتفاع پروژه سازه فضایی اراک

 

این سازه فضایی در ارتفاع15 متری نصب گردیده است.

 

مشخصات پروژه سازه فضایی اراک و مشخصات فنی مواد مصرفی پروژه سازه فضایی اراک
 

سازه فضایی استاندارد سالن سازمان مرکزی جهت زیبایی و دید بهتر ساختمان از سازه فضاکار چند قوسی با اتصالات گویسان استفاده شده و فرم خاص متریال مصرفی سازه فضایی از بهترین فولاد موجود در بازار از نوع st37 گوی های سازه فضایی از فولاد ck45 و پیچ های سازه فضاکار از نوع پرمقاومت گرید 8/8، 9/10 و 9/12 میباشد.

 

مزیت های گروه سازه فضایی ویتر
 

ساخت المان های سازه فضایی با ماشین آلات تمام اتوماتیک در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین خطای انسانی اجرا می گردد که منجر به ساخت سازه فضایی ارزان، سازه فضایی ایمن و پایدار می شود، که در سازه فضایی ساختمان ها با توجه به تقارن ایجاد شده بر زیبایی سازه فضایی افزوده گردیده است.

 

همچنین جوش المان های سازه فضایی جهت ایجاد سازه ای مقاوم از دستگاه های نیمه اتوماتیک با گاز co2 ایجاد شده است و توسط تست جوش شرکت های معتبر مورد آزمایش قرار گرفته است.

 

برای طراحی پیچ های اتصال سازه فضایی بیشترین نیروی داخلی المان های سازه فضاکار تعیین شده است و قطر پیچ بر اساس تنش مجاز برشی پیچ های پر مقاومت مشخص شده است

پوشش پروژه سازه فضایی اراک

پوشش سازه فضاکار از نوع پلی کربنات 3 جداره مثلثی 16 میل استفاده شده است و از آنجا که پوشش مناسبی برای سازه های فضایی است و با توجه به اقلیم منطقه و فصل بارش های موسمی با تمهیدات ویژه ای، سازه فضایی نصب گردید.

رنگ المان های سازه فضایی پروژه اراک

رنگ آمیزی سازه فضایی از نوع الکترواستاتیک به کد رنگی 9016 Ralو ضخامت 70 میکرون است.

 

در خصوص رنگ المان سازه های فضایی ، گروه سازه فضایی ویتر برآن است که کارفرما ، مشاور یا بهره بردار با توجه به اقلیم و کاربری پروژه سازه فضایی هرکدام از کد رنگ های موجود در جدول رال رنگ که انتخاب نماید در قیمت سازه فضایی هیچ تاثیری نداشته باشد.

 

در خصوص رنگ و روکش المان سازه های فضایی ، گروه سازه فضایی ویتر برآن است که کارفرما ، مشاور یا بهره بردار با توجه به اقلیم و کاربری پروژه سازه فضایی هرنوع از روکش اعم از اپوکسی، رنگ الکترواستاتیک و .... که انتخاب نماید.

 

گروه سازه فضایی ویتر

 

بازگشت